Девојки, дознајте како да препознаете дали вреди партнерот!

Колку пати сте слушнале забелешка од некоја постара и поискусна жена: „Пушти, тој не вреди“? Дури и ако многу сакате некој маж и можеби сте подготвени да се поврзете, вреди да се запрашате дали навистина вреди вашето време и енергија што ќе ги вложите во врската и љубовта.

Експертите велат дека постојат знаци дека мажот би можел да биде партнер кој знае да цени жена, само треба да се препознаат навреме. Еве само неколку за кои треба да се грижите пред работите да се влошат:

Како да знаете дали тој навистина вреди?

– Ако видите дека тој се обидува да ве натера да се чувствувате посебно со него и тој прави повеќе отколку што прави во однос на другите луѓе, покажувајќи дека мисли дека заслужувате најдобро

Прочитајте и...  Сите зборуваат за вториот бран на коронавирусот: Како да се подготвиме?

– Тој те гледа како да си најубавата личност што некогаш ја запознал. Можеби ќе сфатите дека го прави среќен кога ќе се појавите во негова близина.

– Ако тој во основа е многу љубезна личност која комуницира со сите на пријателски начин и ве третира на ист начин.

– Тој не само што ве почитува, туку ги почитува сите жени и се стреми да им го покаже тоа. Тој верува во еднаквост.

– Што и да кажете, тој внимателно слуша. Твоите зборови се неговиот прв приоритет. Тој се сеќава на сè што кажа.

– Тој не се колеба да ја покаже својата љубов и восхит кон вас. Тој исто така може отворено да го покаже својот интерес за вас пред другите и да ви каже колку ве сака.

Прочитајте и...  Ева Лонгорија има 45 години, дете и тело од соништата: Актерката се пофали со фигурата (ФОТО)

– Тој ќе стори сѐ што може за да ги натера луѓето околу вас да сфатат дека тој е само ваш. Дури и ако другите жени се обидат да флертуваат со него, тој не покажува интерес за нив.

– Тој ви покажува дека е важно за него да се труди околу вас.

– Тие секогаш ќе ве поддржат и ќе ве охрабрат кога ќе биде потребно.

Прочитај повеќе

Пристигнуваат предупредувања дека вакцината против коронавирусот може да не биде ефикасна кај оваа група луѓе

Слободен печат

Климатски промени: Поради зголемување на температурата, целиот Балкан ќе стане ненаселива пустина

Слободен печат

Поранешната Мис на Југославија има 57 години и изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Погледнете ја сликата: Што прво забележувате на неа?

Слободен печат

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Ј.К.Д

Роби Вилијамс откри дека Камерон Дијаз е заслужна што се оженил: Не би рекла дека за вас дефинитивно е крај

Слободен печат

Асимптоматските пациенти се подеднакво заразни како и оние со симптоми!

Слободен печат

Едноставен рецепт и за најнеискусните: Рижото со печурки

Слободен печат

Како се запознале принцезата Дајана и Мајкл Џексон: Не сакал да ја пее „Dirty Diana“ од почит кон Лејди Ди (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Голотија и експлицитни сцени во новиот спот на Карди Би: За еден ден го погледнале 30 милиони луѓе! (18+ ВИДЕО)

Слободен печат