Дескоска: Го поканувам Груевски да дојде да разговараме за прашањата на кои реагира

Откако поранешниот премиер Никола Груевски на Фесбук реагираше на изјавата Рената Дескоска дека неговата фамилија преземала фирми низ цела Македонија, одовори и Министерката за правда, која вели дека вратата на нејзиниот кабинет е отворена за г. Груевски и дека го поканува да дојде.

– Денеска г. Груевски ме почестил со своја реакција на моја изјава на дебатна емисија на ТВ21. Како одговор на неговата реакција сакам да потсетам дека во текот на дебатата за прашањата за кои реагира не кажав ништо ново што не можеше во минатиов период да се прочита во печатените и електронските медиуми. Сепак, вратата на мојот кабинет е отворена за г. Груевски, за да поразговараме за прашањата на кои реагира. Го поканувам да дојде… – напиша Дескоска на Фејсбук.

Денеска г. Груевски ме почестил со своја реакција на моја изјава на дебатна емисија на ТВ21. Како одговор на неговата…

Publiée par Рената Дескоска sur Samedi 14 décembre 2019

Груевски побара извинување од Дескоска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

 

Прочитајте и...  Апелација расправа за жалбите за пресудите од 27 април, одбраната бара изземање на судиите

Прочитај повеќе

САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Имаме помала стапка на смртност од Грција и од Словенија

Слободен печат

Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Слободен печат

Лошото време може да го одложи стартот на ракетата на „СпејсИкс” со американски астронаути

Слободен печат

Вашингтон формално заклучи дека Хонгконг не ја задржал автономијата

Слободен печат

Заев апелира мерките да се почитуваат без исклучок

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Борел: Единствено дијалогот на ЕУ гарантира европска иднина на Србија и на Косово

Слободен печат

Терминот во кој што може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат

Се чека дури 14 дена за испорака: Календар со нацисти предизвика бес ширум светот!

Слободен печат

Путин за епидемијата во Москва: Спречен најтешкиот можен исход, наредните денови ублажување на мерките

Слободен печат

Зибери: Има заразени во речиси сите скопски општини, сите се поврзани со некој претходно дијагностициран

Слободен печат

Пукање во Франција: Маж со пушка влетал на состанок и убил три лица, четвриот тешко повреден

Слободен печат