Де Лихт конечно одлучи каде ќе ја продолжи кариерата

Најбараниот дефанзивец во летниот преоден рок, Матијс де Лихт, конечно се одлучи каде ќе ја продолжи кариерата, ќе потпише за италијанскиот шампион, Јувентус. Трансферот на Де Лихт во Јувентус ќе изнесува 70 милиони евра, пишува холандскиот весник „Де Телеграф“.

Капитенот на Ајакс, пред неколку денови ја одби понудата на Барселона поради помалата плата која му ја нудеше во однос на конкурентите, 6 милиони евра, но и бидејќи каталонскиот клуб не сакаше во договорот да вметне клаузула во која му гарантираше на Де Лихт дека поголем дел од натпреварите ќе  ги започне во стартната постава.

Од тој момент, Јувентус одлучи да се активира во трката за потписот со 19-годишниот фудбалер и е подготвен да му ја исполни желната, ќе биде стартер и го очекува годишна плата од 10 до 15 милиони евра.

Прочитајте и...  СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Прочитај повеќе

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен печат

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат