Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту пак сте задоволени од партнерот? Можеби одговорот се крие во вашата сексуална некомпатибилност со партнерот.

Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас.

1. Ретко водите љубов

Не сте расположени за секс, а и кога го имате причина за тоа е грижата на совест, бидејќи ете долго време не сте се сексале. Тоа е првиот знак дека партнерот не ве возбудува.

2. Не уживате истовремено

Нему му одговара една, на вас друга поза и всушност го жртвувате сексуалниот однос, а тоа воопшто не е смислата на сексот.

Прочитајте и...  Овие цвеќиња во домот носат љубов, пари и среќа

3. Никогаш не сте спонтани

Секој сексуален чин е испланиран и договорен, па нема возбуда на исчекување, на спонтаност. Нема страст, а со тоа нема ни возбуда.

4. Не ве доведува до оргазам

Во ред е да не доживувате оргазам по секој однос, но ако ова се случува постојано очигледно е дека вашиот партнер не ги познава вашето тело и потребите. Тоа укажува на недостаток на комуникација.

5. Имате неусогласени потреби

Кога вие сакате секс, тој не сака и обратно. Вашите желби скоро никогаш не се вклопуваат и тоа резултира со сиромашен сексуален живот.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат