9 C
Скопје

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту пак сте задоволени од партнерот? Можеби одговорот се крие во вашата сексуална некомпатибилност со партнерот.

Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас.

1. Ретко водите љубов

Не сте расположени за секс, а и кога го имате причина за тоа е грижата на совест, бидејќи ете долго време не сте се сексале. Тоа е првиот знак дека партнерот не ве возбудува.

2. Не уживате истовремено

Нему му одговара една, на вас друга поза и всушност го жртвувате сексуалниот однос, а тоа воопшто не е смислата на сексот.

3. Никогаш не сте спонтани

Секој сексуален чин е испланиран и договорен, па нема возбуда на исчекување, на спонтаност. Нема страст, а со тоа нема ни возбуда.

4. Не ве доведува до оргазам

Во ред е да не доживувате оргазам по секој однос, но ако ова се случува постојано очигледно е дека вашиот партнер не ги познава вашето тело и потребите. Тоа укажува на недостаток на комуникација.

5. Имате неусогласени потреби

Кога вие сакате секс, тој не сака и обратно. Вашите желби скоро никогаш не се вклопуваат и тоа резултира со сиромашен сексуален живот.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар