Tag : партнерот

Еспресо Секс

Врската со партнерот ви е здрава и хармонична или се лажете себеси?

Слободен печат
Веќе неколку години сте во сериозна врска или брак и мислите дека односот со партнерот ви е здрав и хармоничен, но можно е да се...
Еспресо Хороскоп

Имате ист хороскопски знак со партнерот? Еве што треба да знаете…

Слободен печат
Некои знаци се навистина компатибилни, а некои воопшто не се поднесуваат. Ова не значи дека врските помеѓу овие луѓе се осудени на пропаст, туку ако...
Еспресо Секс

Караниците со партнерот се неизбежни, но еве како најбезболно да ги надминете!

Слободен печат
Караниците се неизбежен дел од секоја врска. Секој од нас е различен и секогаш постојат несогласувања кои некогаш ќе водат и до караница. Изгледа и...
Еспресо Секс

Кавгите не значат КРАЈ на љубовта, туку нејзин ПОЧЕТОК!

Слободен печат
Во врска сте веќе неколку месеци, но никогаш не сте се скарале со партнерот. Одеднаш доаѓате до конфликт и не знаете како да се однесувате....
Еспресо Секс

И жените изневеруваат, а еве во кој период најмногу!

Слободен печат
Иако е врежано мислењето дека претежно изневеруваат мажите, постои одреден период кога е најверојатно дека жената ќе го изневери партнерот. Тоа е периодот кога припадничките...
Еспресо Секс

5 работи со кои треба да го запознаете партнерот пред да стапите во брак со него

Слободен печат
Веридбата е можеби највозбудливиот период во секоја врска. Но постојат некои важни работи кои треба да му ги кажете на партнерот пред да се одлучите...
Еспресо Секс

Вашиот партнер не сака секс? Ова се причините!

Слободен печат
Ако партнерот или партнерката ретко или веќе никогаш нема раположение за секс, тоа влијае на врската и односот меѓу вас. Доколку со раговор не можете...
Магазин Семејство

Исклучително важни работи кои ќе ви го подобрат животот со партнерот

Слободен печат
Четири од пет двојки сметаат дека социјалните мрежи се виновни за нивното разидување или раскинување, бидејќи поминуваме повеќе време со компјутерите и телефоните отколку со...
Еспресо Жена Магазин Секс

Овие 6 работи покажуваат дека партнерот можеби ве изневерува

Слободен печат
Не е секогаш лесно да се открие партнерот кој изневерува… Но освен оние очигледните знаци, како пораки во доцните часови и се почесто „заглавување на...
Еспресо Секс

Како да ги избегнете постојаните кавги со партнерот? Еве како…

Слободен печат
Во секоја, па дури и во совршената врска, можат да се случат расправии и кавги помеѓу партнерите. Но, постојат начини за тие да бидат надминати...