Tag : ред

Вести Македонија Слајдер

Продолжува судењето за „Насилство во општина Центар“, на ред се сведоците

Горан Наумовски
Денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за случајот „Насилство во општина Центар“. Се очекува да бидат повикувани сведоци кои треба да посведочат за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Никој не успеа да ја надмине – Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка во светот

Слободен печат
На годишната листа со милијардери се најде и Кајли Џенер и тоа втора година по ред… Таа со своите 22 години е најмладата милијардерка на...
Вести Скопје Слајдер

Богдановиќ: Мора да има ред околу Зелениот пазар

Слободен печат
Менувањето на ценовната политика е само изговор за овие протести. Пред неколку месеци започнавме акција со комуналните инспектори околу злоупотребата на пракинг места на „дивите“...
Вести Економија

Неколку економски и културни точки на денешната редовна седница на Владата

Слободен печат
Владата денеска ќе ја одржи 168. редовна седница на која на предлог на Министерство за финансии ќе биде презентирана информацијата за воведување системи и алатки...
Еспресо Секс

Меѓу вас нешто не е во ред – Јасни знаци дека вашиот партнер е несреќен!

Слободен печат
Вашиот партнер се однесува чудно и имате чувство дека не е баш среќен како што знае да биде или пак некогаш бил. Се сомневате, но...
Вести Економија

Светските берзи паднаа трета недела по ред, сите стравуваат од рецесија

Слободен печат
На светските берзи цените на акциите опаднаа и минатата недела, трета по ред, што е последица на стравувањето на инвеститорите дека најголемите светски економии ќе...
Еспресо Секс

Дали сте сексуално компатибилни со партнерот? Овие знаци покажуваат дека не сте!

Слободен печат
Дали сексуално сте компатибилни со вашиот партнер? Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту...
Хроника

Ирец приведен поради „лумпување“ во ресторан

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден некаде околу 17.50 часот во Полициската станица Центар бил приведен  В.М.С.(31) од Република Ирска. Причината за тоа е што во...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша со ОВИЕ ФОТОГРАФИИ докажа дека меѓу неа и Душко СЕ Е ВО РЕД! (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша на социјалните мрежи го покажува идеалното семејство преку споделување на фотографии, иако се шпекулира дека се разведува. Пејачката на Инстаграм објави фотографии од...