Дали би го пробале ова ултимативно капучино од злато? (ФОТО)

И додека Италија не освојува со своето традиционално кафе, Дубаи, односно хотелот Бурж Ал Араб, оди еден чекор панатаму и ни нуди кафе со злато.

Сахн Едар лоби барот, сместен во внатрешноста на овој магичен хотел, служи „Ultimate Gold Cappuccino”, кое е декорирано со снегулки од 24 каратно злато.

Луксузното капучино е направено од 100 проценти Арабика кафе и млечна пена која е помешана со злато. Дизајнот и обликот на едро на самиот врв од капучиното го комплетира овој пијалок, а едрото е декорирано со уште поголема доза на злато.

Кафето се служи во златен послужавник со златна лажичка и црно колаче направено од најквалитетното белгиско чоколадо.

Иако не е познато колкава количина на злато се троши за подготовката на ова капучино, неговата цена изнесува 23 долари, што за ваков специјалитет, воопшто не е многу.

Прочитајте и...  Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Прочитај повеќе

Бруклин Бекам ја запросил Никол со дијамантски прстен вреден вртоглави 200.000 долари (ФОТО)

Слободен печат

Поради неа денот трае подолго: Градбата која го успори движењето на Земјата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Добро ни дојде ќерко Вероника: Маријан Стојановски стана татко! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кој е одговорен за повеќе од 50 отсто од новите случаи на заболени со ковид-19

Слободен печат

Внукот на легендарниот Елвис Присли изврши самоубиство на 27-годишна возраст!

Слободен Печат

Почина сопругата на Џон Траволта: Кели Престон ја изгуби битката со ракот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен хороскоп за 13 јуни: Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Слободен печат

Виц на денот: Двајца Македонци во Австралија

Слободен печат

Сандра Африка со новата фотосесија ги израдува фановите на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат

„Ник би сакал ова да биде славење“: Вдовицата на актерот Кордеро кој почина од коронавирусот со емотивна порака

Слободен печат

Беше прогласена за најубаво девојче во светот, а денес изгледа навистина неверојатно (ФОТО)

Слободен печат

Неразбрана од општеството, била среќна кога нашла луѓе подеднакво несреќни како неа, од 29 години велела дека е вдовица, а се смета за најталентирана глумица на сите времиња

Слободен печат