пробале Archives - Слободен печат

Tag : пробале

Здравје Магазин

Дали би го пробале ова ултимативно капучино од злато? (ФОТО)

Слободен печат
И додека Италија не освојува со своето традиционално кафе, Дубаи, односно хотелот Бурж Ал Араб, оди еден чекор панатаму и ни нуди кафе со злато....
Еспресо Жена Магазин Храна

Испечете пиле во лубеница! Вкус кој ќе ве воодушеви, вакво нешто не сте пробале! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пресечете го дното на лубеницата со цел таа да стои стабилно, а потоа преполовете ја како што е покажано во видеото, односно малку над половината....
Еспресо Секс

За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Слободен печат
Речиси сите ја пробале познатата поза 69, но во последно време се повеќе парови ја практикуваат позата 70. Името не го добила бидејќи наликува на...
Еспресо Храна

Чупавци какви се уште не сте пробале: Со овој додаток се уште поубави! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го омилениот колач на овој начин, нема да згрешите… Состојки: – 4 шолји брашно – 4 јајца – 2 шолји шеќер – 2 шолји...
Еспресо Храна

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
Еспресо Храна

Проја каква што досега не сте пробале

Слободен печат
Проја на бабин начин… Потребно е: – 1 канче кисело млеко – малку квасец – ½ прашок за печиво – 200 гр тврдо сирење –...