За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70? – Слободен печат
ЕспресоСекс

За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Не го добила бидејќи наликува на тој број, туку поради тоа што е понапредна верзија на позата 69.

Речиси сите ја пробале познатата поза 69, но во последно време се повеќе парови ја практикуваат позата 70.

Името не го добила бидејќи наликува на тој број, туку поради тоа што е понапредна верзија на позата 69. Сепак, постои една важна разлика.

Додека позата 69 ја изведувате лежејќи, за позата 70 мора да бидете во исправена положба така што мажот стои и ја придржува жената која нозете му ги има поставено околу вратот.

Оваа поза не е многу лесно да се изведе, но може да почнете така што мажот ќе клекне, а жената ќе му ги стави нозете околу вратот така што нејзиното меѓуножје ќе се најде пред неговото лице. Додека тој станува таа може да се придржува на рацете за да му помогне да ја подигне својата тежина, а неговите раце треба да се наоѓаат околу нејзината половина.

Доколку сте во малку подобра кондиција тогаш може да започнете така што вашата партнерка ќе направи стој на раце.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close