За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Речиси сите ја пробале познатата поза 69, но во последно време се повеќе парови ја практикуваат позата 70.

Името не го добила бидејќи наликува на тој број, туку поради тоа што е понапредна верзија на позата 69. Сепак, постои една важна разлика.

Додека позата 69 ја изведувате лежејќи, за позата 70 мора да бидете во исправена положба така што мажот стои и ја придржува жената која нозете му ги има поставено околу вратот.

Оваа поза не е многу лесно да се изведе, но може да почнете така што мажот ќе клекне, а жената ќе му ги стави нозете околу вратот така што нејзиното меѓуножје ќе се најде пред неговото лице. Додека тој станува таа може да се придржува на рацете за да му помогне да ја подигне својата тежина, а неговите раце треба да се наоѓаат околу нејзината половина.

Прочитајте и...  После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Доколку сте во малку подобра кондиција тогаш може да започнете така што вашата партнерка ќе направи стој на раце.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат