24 C
Скопје

Tag : жената

Хроника

Прогонувал жена, а кога полицијата го бркала, тој скокнал во река

Горан Наумовски
Припадници на Министерството за внатрешни работи во Зрењанин, по наредба на основниот јавен обвинител, го уапсиле Д.З. роден 1985 година од тој град, поради постоење...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Жената со најдолги нокти во светот одлучи да ги исече за првпат по 30 години

Слободен печат
Ајана Вилијамс за првпат по 30 години одлучи конечно да ги исече своите нокти… Таа во 2017 година го постави Гинисовиот светски рекорд за најдолги...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Девет докази дека кратката коса целосно ја трансформира жената

Слободен печат
Потребно е многу храброст да ја скратите косата доколку имате долга коса цел живот. А, доколку не ви се допаѓа новата фризура – нема враќање...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Модерната Златокоса: Како изгледа жената што 17 години не ја стрижела косата

Слободен печат
Дарија Губанова (34) од Банаул, Русија, почнала да ја расте косата кога имала 14 години како предизвик со пријател за да види кој може да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Слободен печат
Ако немате креативна идеја која би сте ја искористиле како честитка за Денот на жената, секогаш можете да ги искористите зборовите на големите писатели. Паоло...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Тасевска: Ги охрабрувам жените да се борат за своите права

Весна Тодоровска
Поразително е што и по сто и десет години од првиот марш предводен од Клара Цеткин во 1910 година сѐ уште се зборува за правата...
Жена Магазин Магазин слајдер

Интересни факти за 8 Март, Денот на жената

Слободен печат
Ви ги претставуваме најинтересните факти за денот на жената и воопшто за жената. Првиот Меѓународен ден на жената Првите прослави посветени на жените се одржале...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Како мајчинството ја менува жената? 33 жени се фотографираа пред и по станувањето мајка, а ова се резултатите!

Слободен печат
Една фотографка реализираше необичен и интересен проект чија главна тема е мајчинството… Литванската уметница Ваида Маркевичиуте Размиславиќ е авторка на проектот „Becoming a Mother“, во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа била келнерка, а тој холивудска ѕвезда: Жената на познатиот актер е домаќинка на која ѝ успева да ги засени и најголемите ѕвезди

Слободен печат
Секој пат кога на некој настан Мет Дејмон ќе се појави со својата сопруга, таа привлекува големо внимание… Бидејќи и сам ретко се појавува во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Заљубен до уши“ – Кијану Ривс решил да ја запроси жената која на многумина не им се допаѓа

Слободен печат
Познатиот актер Кијану Ривс е среќен во неговата љубовна врска со својата девојка Александра Грант. Откако се одважи за неочекувана промена на имиџот, Кијану одлучил...