Царовска го испрати синот Давид на првиот училиштен ден, а еве што му порача (ФОТО)

Министерката за образование, Мила Царовска денеска го испрати својот син Давид за првиот училиштен ден во трето одделение.

„Направи го различното интересно и почитувај ги новите правила. Не ја вади маската, држи растојание од другарчињата и често миј раце”- му порачала Царовска на синот Давид, кој денеска започнува трето одделение.

„Ова е мојата порака и до сите деца кои денеска седнуваат за училишните клупи. Бидете внимателни, заштете се себе, а со тоа ги чувате и сите околу вас. Почитувајте ги наставниците и грижете се едни за други. Оваа училишна година е навистина различна, Ковид ни наметна нови правила. Но, не дозволувајте ништо да ве спречи да продолжите да учите, да се развивате и да ги следите своите соништа. Среќно!“, напиша Царовска на Фејсбук.

Прочитајте и...  ФОТО: Спасовски со орден за посебни заслуги и придонес за манастирот „Претеча" од I ред

Поврзани вести

Филипче: Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба

Слободен печат

Филипче и одговори на опозицијата: Нема да поднесам оставка

Слободен печат

Ќамил Рушити е назначен за координатор на кичевското Муфтиство

Слободен печат

Дачиќ: Немам желба за извршна власт

Слободен печат

Во Египет денеска и утре се гласа за половина од пратениците

Слободен печат

ЕУ одговори на барањето на Чешка, испрати 150 респиратори

Слободен печат

Остави Коментар