Брзо и ефикасно слабеење пред заминување на плажа: 10 факти за ефикасноста на липосукциската исхрана

девојка слабеење
Фото: Pixabay

Ве нервира ли што летото е тука, а сè уште не сте ги симнале тие упорни масни наслаги на стомакот и колковите? Можеби сте размислувале и за некој инвазивен метод како што е липосукцијата, но размислете подобро! Зошто ви е тоа?! Сепак, ваквите интервенции со себе носат одредени ризици, а третманот може да чини од илјада до неколку илјади евра, во зависност од бројот на местата кои се корегираат. Липосукциската исхрана, односно неинвазивната липосукција, ќе ви помогне да го моделирате вашето тело, и тоа без нож.

Еве ги 10-те факти кои одат во полза на липосукциската исхрана за брзо и ефикасно слабеење:

1. Липосукциската диета, односно исхрана, е нов, револуционерен начин за отстранување на масните наслаги. Станува збор за посебен протокол за слабеење, специјално дизајниран за стратешко губење на мастите на одредени (најкритични) места на телото.

2. Предноста на липосукциската исхрана е во конкретното намалување на процентот на масти, а не – како што е случај со другите диети – на губење на вода или, уште полошо, на мускулна маса.

3. Липосукциската исхрана е повеќе од диета, таа е диетотерапија, која на здрав, брз и ефикасен начин дава трајни резултати. За само две недели се губат 7 до 10 отсто од почетната телесна тежина, со значајно намалување на обемот во критичните зони.

4. Диетотерапискиот третман за слабеење функционира на принципот на метаболичко претворање на мастите во енергија. Односно, им овозможува на лицата кои имаат проблеми со прекумерна акумулација на масно ткиво, да го „натераат“ телото, преку активација на метаболизмот на мастите, да се храни со
сопствените масни резерви.

5. Протоколот на лиспосукциска исхрана вклучува и одредени додатоци во исхраната кои содржат специјални есенцијални аминокиселини кои го регулираат целиот процес на слабеење. Протеините се раствораат во вода и се пијат на растојание од четири часа, три пати во текот на денот. Тие имаат млечен вкус, слатки се, со што се дестимулираат центрите во мозокот кои ја будат желбата за слатко. Аминокиселините се во капсули и со секоја ќесичка се земаат по две капсули. Амино-киселините делуваат на засилено искористување на мастите за добивање на енергија – се зголемува ослободувањето на масни киселини, се намалува искористувањето на гликозата и се зголемува синтезата на гликоген во клетките, а последица на тоа е брзото слабеење.

липо
Фото: Промо

6. Централен оброк е вечерата во термин од 18 до 20 часот. Вечерата е богата со протеини (месо, риба) и зеленчук, а липо- рецептите се бројни и превкусни!

7. Протоколот за слабеење содржи исклучително природни компоненти, меѓу кои – диеталните влакна на билката коњак глукоманан (konjac glukomannan), чија ефикасност за слабеење е потврдена од Европската агенција за сигурност на храната.

8. Липосукциската исхрана ги задоволува сите препораки и стандарди за нутритивни и енергетски потреби на организмот според Европската агенција за сигурност на храната. Помошните средства за слабеење се произведуваат во Германија, според високи фармаколошки стандарди, а фабриката на „Интернешнал Хелт“ (International Health) е членка на GFE (Меѓународното здружение за нутритивни истражувања).

9. Протоколот е сосема сигурен и безбеден за здравјето! Во текот на третманот не се чувствува глад, нема пад на шеќерот и на енергијата, се чувствуваме одлично, а килограмите се губат брзо со што сме дополнително мотивирани да продолжиме понатаму. Првите резултати се видливи веќе по 72 часа.

10. Не сте сами! Низ целиот протокол на слабеење ве води стручно лице. Затоа многу е важно да се консултирате со лекар од „Интернешнал хелт“ кој ќе ја одреди должината на протоколот за слабеење според вашите потреби (10, 14 или 21 ден). Кога ќе се одреди должината на вашиот циклус, ќе добиете план на исхрана што ќе го практикувате, како и додатоци во исхраната.

Искористете ја акцијата за слабеење и зајакнување на имунитетот која трае до 24 јули: Со секој купен Липо пакет добивате 1 блистер GE132 – 15 дневна терапија за силен имунитет.

Закажете бесплатен совет и консултација во „Липо диет“ центарот на „Интернешнал хелт“ Македонија (на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, спроти поранешен „Мекдоналдс“) или јавете се на телефоните 02 3151714, 070 535033. Протоколот за слабеење може да го нарачате и на домашна адреса.

Видео на денот