Британките полудеа по ТРЕТМАНОТ од 600 евра за кој велат дека им го СПАСИЛ ЖИВОТОТ

Колку и да сте „истренирани“ да носите високи потпетици, доколку во нив сте повеќе од неколку часа неизбежно ќе ве заболат стапалата.

Дали сте се запрашале како на познатите личности не им е тешко цела ноќ да ја поминат во чевли на висока потпетица и во секој момент да изгледаат свежо и одморено?

Жените и девојките на британските фудбалери, популарно наречени „вагсици“ (WAG – Wifes And Girlfriends) одат на третман кој чини околу 600 евра.

Имено, тие во перничињата на стапалата вбризгуваат филери кои ја умртвуваат кожата и месото на стапалата, поради што потоа тие можат да издржат цела ноќ на штикли. Сопругата на фудбалерот Вес Браун, Лиен се колне во овој третман кој го нарече феноменален истакнивајќи дека и го спасил животот.

Прочитајте и...  Стил на неделата: Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик во гимназијата „Корчагин“

Третманот се базира на вбризгување на дермални филери во стапалата, пружајќи им ефект на „перниче“ кое има за задача да го отстрани притисокот од стапалото на кое газиме, кое всушност е најзагрозениот дел кога носиме високи потпетици. Стапалото изгледа непроменето, не се гледа дека е „напумпано“, а на жените им овозможува без болка да танцуваат во високи потпетици цела ноќ.

Што велат експертите?

Експертите пак, не го препорачуваат овој третман. Докторката Сара Џејвис изјави:

– На секоја жена би и препорачала прво добро да размисли пред да се одлучи за овие инекции. Доколку филерот не се вбризга рамномерно, може да предизвика болни точки на притисок, а со самото тоа и да ја влоши состојбата. А бидејќи во стапалата постојат доста нервни завршетоци и нежни мускули, лошо вбризганите филери можат да предизвикаат трајна штета.

Прочитајте и...  Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Прочитај повеќе

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Васко Спасоски

Саша Ковачевиќ има афера: Погледнете ја девојката и сè ќе биде јасно! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Албанска телевизија ја зголеми гледаноста на 300 отсто: Презентерките без градник во етер! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никогаш видени снимки: Погледнете како реагира Новак Ѓоковиќ кога на четири години го добил првиот рекет (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат