Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

21-годишниот играч за врска во нападот, кој може да игра и како крило, беше промовиран како ново засилување на „лавовите“ од Ѓорче Петров.

Бразилскиот интернационалец Андерсон Барбоса ќе ги брани боите на Македонија ЃП, а претходно беше дел од бугарскиот клуб Ботев Пловдив.

Денеска клубот претстави уште едно име, односно во составот на тренерот Жикица Тасевски ќе биде и младиот 16-годишен голман Стефан Тасев.

Досега беше дел од младинскиот погон на Вардар, а воедно е и младински репрезентативец на Македонија.

Потсетување дека новата натпреварувачка сезона во Првата лига ќе започне на 9 август, а во првото коло Македонија ЃП ќе ги одмери силите против Работички.

Прочитајте и...  Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски