Боки 13 заработи десетина усни „опомени“

„Ми кажа за два дена ќе биде уапсен Сашо Мијалков и така и се случи“ – Ова го одговори сведокот Ана Камчева на директно прашање на обвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски.

Судијката Васка Николовска – Масевска која го води процесот “Рекет” на денешното рочиште на Јовановски му упати десетина усни “опомени” на обвинетиот Бојан Јовановски поради неговите неправни прашања упатени кон сведокот Ана Камчева.

– Ве толерирам, преќутувам за да не дојде до сцена, ама вие двајца си правите муабет – рече судијката Николовска – Масевска.

Прочитајте и...  Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Слободен печат

Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Слободен печат

Граничната полиција на БиХ спречи 183 мигранти да ја преминат границата

Слободен печат

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 10/12/2019 - 17:00 at 17:00

Репни ги по џеб нивните адвокати и одма ќе бидат како мумии. Тие ги учаткриминалците на кој начин да ги опструираат рочиштата.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат