12 C
Скопје

Бизарно: Дринквотер се повреди за време на тренинг во – базен

Поранешниот англиски репрезентативец Дени Дринквотер најверојато ќе почека за дебито во новиот клуб Касимпаша поради бизарна причина.
Имено, Дринквотер се повредил за време на тренинг во базен, според медиумите во Турција станува збор за повреда на бутниот мускул.

Дринквотер неодамна пристигна на позајмица во Касимпаша од Челси. Претходно беше на позајмица во Барнли и Астон Вила, но поради непрофесионалниот живот и честите инциденти надвор од терените не се задржа многу во овие екипи.

Сега ќе се обиде својата кариера да ја оживее во Турција, но ќе мора да почека за дебитантскиот настап за Касимпаша.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Поврзани вести

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Македонските футсалци одиграа реми со Србија

Слободен печат

ВИДЕО: Работнички пресилен за Сутјеска и останува во трка за плеј-офот!

Слободен печат

ВИДЕО: Спектакл на „Санремо“, музичкиот настап на Миха и Ибра ја крена Италија на нозе!

Слободен печат

Сејдини: Штип наскоро ќе биде пример за успешна фудбалска приказна

Слободен печат

Остави Коментар