Била една од најпознатите инстаграм ѕвезди, а потоа е откриена нејзината МРАЧНА тајна (ВИДЕО)

Лилијана дел Кармен Кампос Пуељо (48), една од најпознатите инстаграм ѕвезди во Колумбија е обвинета дека била лидер на банда која организирала малолетничка проституција.

Наводно, таа врбувала убави девојки од сиромашните краеви на земјата, кои потоа ги нудела на богати и влијателни клиенти.

Лилијана е уапсена со уште 17 луѓе во „Операција Вест“ кои колумбиската полиција ги привела во јули 2018 година во Картагена, град за кој обвинителите тврдат дека е средиште на прстен за детска проституција на чие чело била токму таа.

Во таа акција полицијата извршила претрес на летувалиште во нејзин посед и наишла на 250 малолетни девојки, од кои некои биле обележани со тетоважи од своите „сопственици“. Девојките наводно биле претставувани пред клиентите во каталози и приморани да учествуваат во оргии на луксузни јахти и хотели.

Прочитајте и...  Бислимоски: Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги излегува на слободниот пазар за електрична енергија

Кампос Пуељо, позната и под надимакот Ла мадам, наводно регрутирала вкупно 400 девојки за да ги задоволува богатите клиенти, меѓу кои се и славни личности и политичари. Лично бирала најубави девојки пред секоја забава која ја организирала за клиентите.

Кампос Пуељо, која во 2002 година во Њујорк е осудена и за трговија на херои, се брани со тврдење дека сите девојки биле постари од 18 година, со обзир дека проституцијата на возрасни е легална во Колумбија.

„Никогаш, никогаш не беа вмешани малолетнички“, тврди таа.

Како што наведуваат локалните медиуми, Кампос Пуељо на овој начин стекнала богатство од повеќе милиони.

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

Остави Коментар

12 + единаесет =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат