Tag : колумбија

Вести Свет

Обвинет 31 војник за злоставување малолетнички во Колумбија

Слободен печат
Колумбијската војска соопшти дека отпуштила 31 припадник, кои се обвинети за сексуално злоставување или насилство врз малолетнички. Од 2016 година војската води истрага против најмалку...
Вести Свет

Колумбискиот суд нареди суспендирање на американската воена мисија во земјата

Слободен печат
Судот во Колумбија нареди суспендирање на четиримесечната американска воена мисија во земјата, се додека колумбискиот Сенат не одобри. Во текот на неделата 48 американски војници...
Вести Свет

Над 100 колумбиски војници се под истрага заради сексуална злоупотреба на деца

Слободен печат
Под истрага се над 100 колумбиски војници заради наводна сексуална злоупотреба на деца од 2016 година до сега, изјави вчера командантот на армијата, генерал Едуардо...
Вести Свет

Запленети 7,5 тони кокаин во заедничка акција на полицијата на Колумбија и САД

Слободен печат
Во заедничка акција на полицијата на Колумбија и САД запленети се 7,5 тони кокаин во вредност од 286 милиони американски долари, соопшти денеска колумбиската Влада. Дрогата...
Хроника

Актерката Силвија Стојановска обвинета за шверц на кокаин од Колумбија

Горан Наумовски
Јавното обвинителство на Македонија поднесе обвинение против актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисавјевиќ кој е првоосомничен за организирање на шверц со кокаин. Двајцата...
Вести Свет

Колумбиската полиција заплени 4,9 тони кокаин

Слободен печат
Колумбиската полиција денеска откри и заплени 4,9 тони кокаин во пристаништето Буенавентура. Дрогата, чија вредност изнесува околу 265 милиони долари,  била во скриена во два...
Здравје Магазин Магазин слајдер Слајдер

Дали сите трудници треба да се тестираат на коронавирус пред породување? Еве што велат експертите!

Слободен печат
Сите трудници треба да бидат тестирани на коронавирус пред породувањето, соопштуваат њујоршки експерти. Британскиот Сан пренесува дека на овој став на докторите влијае неодамнешно истражување,...
Спорт Фудбал

Полугола девојка влезе на терен и го изведе почетниот удар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Малку кој памети по играта и резултатот на пријателскиот натпревар помеѓу Унгарија и Колумбија на почетокот од јуни во 1990 година со оглед на тоа...
Вести Регион

Најмалку 23 загинати во обид за бунт во затвор во Богота

МИА Агенција
Дури 23 затвореници загинаа, а други 90 се повредени во бунт во затвор во колумбиската престолнина Богота, информира колумбиската министерка  за правда Маргарита Кабело, цитирана...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

МОРБИДНО: Поранешен фудбалер искасапен на делови, ставен во црни вреќи и фрлен во река

Слободен печат
Поранешниот колумбиски фудбалер Хуан Диего Гонзалез е убиен на морбиден начин, така што неговото тело е распарчено на делови, спакувано во неколку вреќи и фрлено...