• колумбија

Колумбија ја прекина продажбата на јаглен на Израел

Колумбискиот претседател Густаво Петро најави дека неговата земја наскоро ќе престане да извезува јаглен во Израел. додека војната во Појасот Газа продолжува, пренесе Франс прес, објави „24Часа.бг“. „Ќе го прекинеме извозот на јаглен во Израел додека тој не го запре геноцидот“, напиша претседателот јужноамериканската земја во „Х“, пренесе БТА. Во уредбата издадена од Министерството за …

Колумбија ја прекина продажбата на јаглен на Израел Read More »