-2 C
Скопје

„Безвременска“ е новиот хит на Тарабунов!

Македонскиот пејач Александар Тарабунов ги изненади сите со новата песна која е насловена „Безвременска“.

Пејачот не само што ја изведува песната, туку е и автор на музиката и аранжманот. Заедно со Зоран Зонде Стојановски учествувале во пишувањето на текстот на песната.

Погледнете го спотот во кој се појавува и прекрасниот модел Сара Дамчевска.

Прочитајте и...  Дамите лудуваат по новиот Шварценегер: Синот на Арнолд е новиот миленик на женската публика

Поврзани вести

Кога косата ви е мрсна, а треба да излегувате: Употребете го овој трик со средството за дезинфекција на раце

Слободен печат

Марина Дојчиновска: Со Горан си ги разубавуваме животите веќе шеста година

Ј.К.Д

ВИДЕО I Jапонскиот оперски пејач Казухиро со нова изведба на уште една македонска песна: „Ако умрам ил’ загинам“

Слободен печат

ВИДЕО | Рецепт за леб со путер: Воздушен и мек, а притоа останува свеж три дена!

Слободен печат

Како да се биде повторно љубезен во овој нељубезен свет?

Слободен печат

ФОТО | Роберто Орданоски не и дава мир на Агнеса: „Кога ќе престанеш да се глупираш?“

В.Т.

Остави Коментар