6.8 C
Скопје

Бетонски прегради на булеварот „Цветан Димов“

За да се спречи непрописното преминување на пешаците преку булеварот „Цветан Димов“ во скопската населба Чаир, градските власти поставуваат бетонски прегради.

За да се спречи непрописното преминување на пешаците преку булеварот „Цветан Димов“ во скопската населба Чаир, градските власти поставуваат бетонски прегради.

– За поголема заштита на пешаците и велосипедистите на улицата Цветан Димов во општина Чаир, како и воспоставување контрола на сообраќајниот метеж на оваа улица, екипите на Град Скопје започнаа со поставување на заштитна ограда по средина на коловозот, соопштија оттаму.

Прочитајте и...  Фејсбук ќе ги блокира лажните и непотврдени тврдења за вакцината против ковид-19

Поврзани вести

Германија веќе се подготвува за нова пандемија

Слободен печат

ВИДЕО: Историски чекор кон декриминализација на марихуаната во САД

Слободен печат

Вирусолог од Вухан: Во Азија има уште коронавируси кои можат да се пренесат на луѓето

Слободен печат

Судот го презакажа судењето за убиството на Оливер Ивановиќ

Илинка Иљоска

Села: Одредени пратеници ќе ја злоупотребуваат можноста за онлајн-присуство

Слободен печат

Николов: Изградба на 100 типски куќи за социјално ранливите, во 21 век секој заслужува топол дом

Слободен печат

Остави Коментар