Tag : Бетонски

Хроника

Тетовец со автомобилот удрил во бетонски столб

Вчера во 18.15 часот на локалниот пат село Фалише – Тетово, патничко возило „фолксваген пасат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(23) од Тетово, изгубило...
Вести Скопје

Бетонски прегради на булеварот „Цветан Димов“

За да се спречи непрописното преминување на пешаците преку булеварот „Цветан Димов“ во скопската населба Чаир, градските власти поставуваат бетонски прегради. – За поголема заштита...
MacedonianAlbanian