21.8 C
Скопје

Tag : цветан димов

Вести Скопје Слајдер

Ганиу: Непрописното паркирање на Пластичарска улица ќе се реши со изградба на две нови катни гаражи (ВИДЕО)

Слободен печат
На почетокот на пандемијата општина Чаир имаше најмал број на заразени од коронавирус, благодарение на граѓаните кои беа послушни, рече денеска во Скопски агол, на...
Вести Скопје

Бетонски прегради на булеварот „Цветан Димов“

За да се спречи непрописното преминување на пешаците преку булеварот „Цветан Димов“ во скопската населба Чаир, градските власти поставуваат бетонски прегради. – За поголема заштита...
Вести Скопје

„Цветан Димов“ доби нова енергетски ефикасна фасада

Слободен печат
Средното училиште на Град Скопје „Цветан Димов“ од денеска има нова, енергетски ефикасна фасада со променет, модерен изглед во специфичен визуелен и естетски стил. Фасадата...