Автомобил удри во ѕид, возачот завршил во болница - Слободен печат

Автомобил удри во ѕид, возачот завршил во болница

Вчера околу 20.30 часот во полиција било пријавено дека во Битола, на улицата „Никола Тесла“ автомобил „БМВ“ со битолски таблички управуван од Т.Т. (35) од Битола излетало од коловозот и удрил во бетонски ѕид.

Во незгодата возачот здобил тешки повреди, па со возило на Итна помош бил пренесен на лекување во клиничката болница во Битола.

Прочитајте и...  Загубите поради штрајкот ја чинат Париската опера 15 милиони евра

Прочитај повеќе

Коби пред смртта објави фотографија со семејството, и покажа кој му беше најголема поддршка

Слободен печат

Трамп реагираше за смрта на Коби: Ова е ужасна вест

Слободен печат

Последната порака на Коби Брајант

Слободен печат

На лизгалиште во Битола, со маски

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Македонците ја добија првата подршка од албанска партија за загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата

Слободен печат

Остави Коментар

15 − 3 =

Прочитај повеќе

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел,во функција на донаторската конференција за Албанија

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Лондон се подготвува в петок да одбележи напуштање на ЕУ

Директорот на СЗО на пат кон Кина поради ширењето на новиот коронавирус

Слободен печат

Откриени администраторот и телефонските броеви на членовите на „Јавна соба”

Слободен печат

НОВА НЕСРЕЌА ВО ИРАН-Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Слободен печат