Tag : возач

Хроника

Двајца тешко повредени на патот Градско-Неготино и Неготино-Демир Капија

МИА Агенција
Две лица вчера се здобиле со тешки телесни повреди на патот Градско-Неготино и на Неготино-Демир Капија. – Вчера околу 15 часот на регионалниот пат Градско-Неготино,...
Хроника

Повреден возач во сообраќајка на автопатот „Мајка Тереза“

Горан Наумовски
Вчера во 18 часот било пријавено дека на автопатот „Мајка Тереза“ на мостот над локалниот пат кој ги поврзува селат Бојане и Ласкарци, патничко моторно...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Правила за возење во такси за време на пандемијата: Седете позади и не зборувајте со возачот

Слободен печат
Ако не сте возач и немате велосипед, алтернатива на градскиот превоз е помош од пријател, или најчесто такси. За ризикот од заразата да го намалите...
Магазин Магазин слајдер

Дивеел со 160 км/ч и ЈА ЛАЖЕЛ полицијата дека брза да се тестира за КОРОНАВИРУСОТ – казната која ја доби е тотален хит!

Слободен печат
Несовесните возачи ја злоупотребуваат пандемијата на коронавирусот… Во околината на Сиднеј, австралиската полиција фати еден возач (35) со „ламбурџини хуракан“, кој возел со брзина од...
Вести Свет

Се урна мост во Италија, повреден е возач на камион

Во Италија денеска се сруши мост и повреден е возач на камион, изјави портпаролот на италијанската противпожарна бригада. Мостот се наоѓа на прометен пат  во...
Хроника

Повреден возач на градежна машина

Вчера околу 12 часот во МВР е пријавено дека на магистралниот пат Штип – Кочани, кај село Чардаклија, А.Г. (38) од село Жиганци, управувајќи работна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Возачот не смее ништо до допре со гола рака: Џеј Ло е во паника поради коронавирусот, а ова е доказ за тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка, актерка и продуцентка, Џенифер Лопез (50) е фотографирана додека излегувала од својата омилена теретана во Мајами, додека пак друштво и прави нејзинот вереник,...
Останатo Спорт

Италијански репрезентативец стана возач на возило за итна помош за да им помага на болните

Слободен печат
Откако беше одложен турнирот на шест нации во рагби кој требаше да се одржи во Италија, Мбанда одлучи да му помогне на својот начин со...
Спорт Фудбал

Колку популарен е Роналдо во Португалија, ќе ви докаже овој возач на автобус! (ВИДЕО)

Слободен печат
Низ интернет кружи снимка која може да ве насмее. Еден возач на автобус одлучи да ги предупреди туристите што не смеат да прават во Португалија....
Вести Македонија Слајдер

МЗ: Шоферот на автобусот негативен на коронавирус, патниците пуштени дома

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека шоферот на автобусот со кој допатуваа двајцата ново-заболени пациенти е негативен на коронавирус. Тој денеска со нова тура патници од...