Автомобил повреди две жени

Триесетгодишниот З.М. од кичевското село Вранештица, вчера околу 16 часот на булеварот „Ослободување“ во Кичево, додека возел „опел фронтера“, удрил во пешаците Ѓ.А.(32) и Т.Д.(36), двете од Кичево.

Тие се здобиле со тешки повреди. Поради сериозноста на повредите двете се хоспитализирани во клиничката болница во Битола.

Прочитајте и...  Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Прочитај повеќе

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат