Tag : клиничката болница

Хроника

Во Битола повредени двајца пешаци

Вчера на улицата „Македонски гемиџии“ во Битола, возило „рено меган“ управувано од Ф.Т.(27) од Битола, удрило во пешаците П.Н.(65) и Ќ.Н.(63), двајцата од Битола. Во...
Хроника

Двајца повредени во сообраќајка во Битола

Битолската полиција извести дека вчера околу 13.50 часот на улицата „Васко Карангелевски“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „голф“ со битолски таблички, управувано...
Хроника

„Џампер“ удри во „дукато“

На магистралниот пат Радовиш – Штип се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „цитроен џампер“ со штипски регистарски ознаки, управувано од И.Г. (42) од виничкото...
Хроника

Автомобил повреди две жени

Триесетгодишниот З.М. од кичевското село Вранештица, вчера околу 16 часот на булеварот „Ослободување“ во Кичево, додека возел „опел фронтера“, удрил во пешаците Ѓ.А.(32) и Т.Д.(36),...