„Џампер“ удри во „дукато“ – Слободен печат
Хроника

„Џампер“ удри во „дукато“

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Г.Г. кој бил пренесен во клиничката болница во Штип, каде му била укажана помош.

На магистралниот пат Радовиш – Штип се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „цитроен џампер“ со штипски регистарски ознаки, управувано од И.Г. (42) од виничкото село Лески и комби „фиат дукато“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Г.Г. (23) од Радовиш.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Г.Г. кој бил пренесен во клиничката болница во Штип, каде му била укажана помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close