Во Битола повредени двајца пешаци

Во незгодата пешаците здобиле тешки повреди, па биле пренесени во клиничката болница во Битола.

Вчера на улицата „Македонски гемиџии“ во Битола, возило „рено меган“ управувано од Ф.Т.(27) од Битола, удрило во пешаците П.Н.(65) и Ќ.Н.(63), двајцата од Битола.

Во незгодата пешаците здобиле тешки повреди, па биле пренесени во клиничката болница во Битола.

Прочитајте и...  Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Прочитај повеќе

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет + 11 =

Прочитај повеќе

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција