12.8 C
Скопје

Tag : хоспитализирани

Вести Регион

Мнозинството хоспитализирани и починати во Грција се невакцинирани

МИА Агенција
Од хоспитализираните и починатите од Ковид-19 во Грција во изминатата седмица, 92 односно 98 отсто не успеале да ја завршат вакцинацијата, рече професорката и членка...
Вести Свет

Студија: Ризикот од долгорочни последици од ковид-19 е помал за пациенти кои не морале да бидат примени во болница

Слободен печат
Пациентите со коронавирус кои не се хоспитализирани имаат мал ризик од сериозни, долгорочни ефекти од заразата, но кај нив е забележан поголем број посети на лекари по...
Вести Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 9 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 324 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 59 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 59 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 473 лица сомнителни и потврдени...
Македонија Слајдер

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани се 65 пациенти

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 65 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 703 лица сомнителни и потврдени...
Македонија Слајдер

Болниците преоптоварени, 1.684 хоспитализирани

Не стивнува третиот бран на пандемијата од коронавирусот. И вчера беше регистриран голем број на новозаразени и починати. Во претходното деноноќие забележани се 1.394 нови случаи...
Вести Скопје Слајдер

Во Скопје за 24 часа хоспитализирани 103 ковид-пациенти, вкупно се лекуваaт 685

 Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 103 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 685 лица сомнителни и потврдени...
Вести Регион Слајдер

Во Бугарија веќе има над 10.000 хоспитализирани од Ковид-19

МИА Агенција
За првпат, бројот на лица заразени со коронавирус во Бугарија кои се хоспитализирани надмина 10.000 и од нив – 300 лица се примени на клиники...
Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 59 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 59 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 578 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија Слајдер

Во болниците низ Македонија од ковид 19 се лекуваат 795 лица

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани нови 31 пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 303 лица што се сомнителни и...