Tag : повредите

Вести Економија

За 25 отсто зголемени повредите на работа во 2019 година

За 25 проценти зголемени повредите на работа во 2019 година Скопје, 28 април 2020 (МИА) – За 25 проценти се зголемени повредите на работа во 2019...
Хроника

Автомобил повреди две жени

Триесетгодишниот З.М. од кичевското село Вранештица, вчера околу 16 часот на булеварот „Ослободување“ во Кичево, додека возел „опел фронтера“, удрил во пешаците Ѓ.А.(32) и Т.Д.(36),...