Арамија украл мотоцикл од фирма, полицијата го фати

Мотоциклист повреден во сообраќајка/Фото: Слободен печат/ Драган Митрески

На 19.05.2022 во 20.50 часот на улицата „Благоја Стефковски“, полициски службеници од ЕВР Гази Баба го лишиле од слобода Д.Т.(24) од Скопје поради сомнение дека на 5.5.2022 одзел мотоцикл од фирма во индустриска зона „Чојлија“.

Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор со полициски службеници го признал делото. Мотоциклот бил пронајден и вратен на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Казнети 144 возачи во Скопје, 19 возачи на мотоцикл

Видео на денот