4 C
Скопје

Tag : мотоцикл

Хроника

Дваесет и петгодишен скопјанец почина откако со мотоцикл излетал од коловоз на автопатот Скопје – Тетово

Слободен печат
Дваесет и петгодишно лице од Скопје вчера почина откако со мотоцикл излетал од коловозот на автопатот Скопје – Тетово. Како што соопшти МВР, несреќата се...
Хроника

Мотоцикл повреди петгодишно девојче во Струмица

Петгодишно девојче се здобило со тешки телесни повреди откако било прегазено од мотоцикл во Струмица. Вчера во 20.30 часот било пријавено дека во село Банско,...
Хроника

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат
Пред околу три часа во сообраќајна несреќа на улицата „Јосиф Јосифовски” во Гевгелија животот го загуби 73 годишниот З.П. од Гевгелија. Во моментот на несреќата...
Хроника

На „Качанички пат“ повреден мотоциклист

Четириесет и седумгодишниот С.М. од Скопје е тешко повреден откако управувајќи мотоцикл „кавасаки“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Несреќата, информираат...
Вести Македонија

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Слободен печат
Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни...
Хроника

Повреден мотоциклист во Кичево

На улицата „Партизански одреди“ во Кичево, кичевчанецот Д.М. управувајќи мотоцикл „зонгшен“ изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата тој се здобил со тешки повреди...
Останатo Спорт

Хамилтон и Валентино Роси ќе ги заменат улогите!

Слободен печат
Врската меѓу Формула 1 и МотоГП шампионатот не се само во истите патеки на кои се возат трките. Возачите често меѓусебно ги посетуваат трките, а...
Вести Хроника

Во 24 градови пронајдени и одземени дрога и оружје (ВИДЕО)

Горан Наумовски
По претходно изготвен план за преземање на конкретни мерки и активности, со наредби од судија на претходна постапка, вчера од страна на Одделот за сузбивање...
Вести Свет

ПУТИН ВО АКЦИЈА: Влезе на Крим со мотоцикл за да покаже „кој е газда“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин не ја пропушти можности за својата омилена активност, а тоа е мозењето на мотоцикл. Тој со своите пријатели од „ноќните волци“...
Хроника

Вчера биле санкционирани повеќе од 150 возачи

Слободен печат
Во текот на изминатиот ден (26.06.2019) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 38 возачи...