Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Анабела Атијас во третата сезона на „Задруга“ го освои четвртото место, а по излегувањето за „Пинк.рс“ откри каков е нејзиниот однос со Луна, Гаги, Андреја…

– Необјасниво е колку сум среќна… не знам. Не можам да најдам вистински зборови да го опишам тоа. Направив нешто што ми беше потребно мене за да продолжам понатаму и на овие луѓе, на кои им останав должна внимание, љубов… Се што изгубија поради мене, бидејќи бев премногу фокусирана на ‘Задруга’“ – вели Анабела.

Таа објасни дека со Луна повеќе ништо нема да биде исто.

Фото: Принтскрин

– Не знам дали ми се јавила и дали ми пишала, чекајте да проверам… Од вчера, од финалето, немаме никаков контакт. Не очекував дека ќе контактира со мене, чувствувам дека ја изгубив. Тоа ме убиваше последните денови затоа што знам дека ја изгубивме близината. И таму во ‘Задруга’ прифатив со неа да одам на Рајскиот остров бидејќи тоа можеби беше последна можност да бидеме блиски, да бидеме она што некогаш бевме. Тоа што се зборува е едно, но другото… Не ја осудувам, има право да прави што сака. Некои работи треба да ги пуштиме. Јас сакам да му се посветам на моето семејство, да им надоместам, а Луна си има свое друштво во кое е среќна – вели Атијас.

Прочитајте и...  Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Таа вели дека никогаш не престанала љубовта со Андреј и дека повторно планираат свадба.

Телеграф.рс

– Јасно е, нашата последна средба беше на тоа ниво што не е нејасно на што сме. Кога ми беше најтешко, тој ми рече: ‘Јас доаѓам по тебе, пакувај се и одиме’. Тој навистина ме знае во најлошо светло, а јас често го навредував како маж, му велев: ‘Ти утре ќе тргнеш по друга, ќе си заминеш’. Цел живот му барав лојалност и љубов. Никогаш не престанав да го сакам – изјави Анабела.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат