23.8 C
Скопје

Tag : Задруга

Магазин Магазин слајдер Сцена

Марко ја запроси Луна неколку минути откако почна „Задруга“: Случајност или не? (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Марко Миљковиќ вчера приреди вистинско изненадување за својата девојка Луна Џогани. Тој ја запроси и тоа пред влегувањето во реалното шоу „Задруга 4“. Марко се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Бомба“ е мал збор за неа: Елеонора е најжешката Македонка за ова лето – овие фотографии се доказ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако за ова лето треба да ја избереме најжешката Македонка во бикини, тогаш без дилема тоа би била скопјанката Елеонора Миљковиќ. Нора на македонската јавност...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Војна помеѓу мајка и ќерка: Луна и Анабела повеќе не комуницираат! (ФОТО)

Васко Спасоски
Луна Џогани и нејзината мајка Анабела Атијас ги прекинаа сите контакти по финалето „Задруга“, па дури веќе и не се следат на социјалната мрежа Инстаграм....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски
Анабела Атијас во третата сезона на „Задруга“ го освои четвртото место, а по излегувањето за „Пинк.рс“ откри каков е нејзиниот однос со Луна, Гаги, Андреја…...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Скопјанката Нора од „Задруга“ не престанува да ги „вознемирува“ обожaвателите со секси фотки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Атрактивната скопјанка Елеонора Миљковиќ очигледно нема намера да престане со објавување жешки фотографии на својот профил на Инстаграм. Откако дојдоа летните денови, се почесто имаме...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поза од која нема да ви биде добро: Една од најзгодните Македонки се фати за оградата и се навали да се слика! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поренашната учесничка во српското реално шоу „Задруга“, атрактивната скопјанка Елеонора Миљковиќ ги почести своите обожаватели со уште една жешка фотографија, од која буквално застанува здивот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Надолу хеланки, нагоре гола: Една од најубавите Македонки нема милост за своите машки обожаватели! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најзгодните Македонки, поранешната учесничка во реалното шоу „Задруга“, Елеонора Миљковиќ ги „запали“ социјалните мрежи во буквална смисла на зборот.  Преубавата скопјанка на својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Кристијан Голубовиќ (50) потпиша договор со телевизијата „Пинк“, односно нејзиниот сопственик Жељко Митровиќ, за учество во четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“. Се зборува дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Луна Џогани има слаба кочница кога е во прашање она што го прави пред своите родители, кои веќе три сезони преки малите екрани ги следат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе ви падне вилицата: Откриено колкав е хонорарот на Луна во „Задруга 3“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во една од емисиите на српското реално шоу „Задруга 3“ дошло до расправија во која еден од учесниците бил и Марко Миљковиќ, момчето на Луна...