-2.4 C
Скопје

Американците сакаат да го отстранат Трамп и од филмот „Сам дома 2“

Откако следбениците на Доналд Трамп упаднаа во Капитол, социјалната мрежа „Твитер“ трајно го отстрани неговиот профил, обожавателите на култниот филм „Сам дома 2“ решија да дадат се од себе во борбата против Трамп, барајќи дигитално да се отстрани од филмот.

Од „Твитер“ објаснија дека одлуката да се отстрани профилот на претседателот во заминување е поради големата можност дека ќе ги охрабрува луѓето да продолжат со немирите во Вашингтон.

Instagram
Instagram

Од друга страна, не е јасно што сакаат да постигнат обожавателите на филмот со фактот дека сакаат да се отстрани Трамп кој се појавува во неколку сцени во „Сам дома 2“, но тоа е нивната концизна желба.

Twitter
Twitter

Режисерот Крис Колумбос еднаш изјави дека наскоро поранешниот претседател на Америка „насилно“ се наметнал во филмот.

Прочитајте и...  Топ 20 градови на светот кои се најдобри за живот, Валенсија на врвот

Инаку, Трамп го имал тоа барање за сите филмови кои биле снимени во која било од неговите недвижнини.

twitter
Twitter

Ова не е прв пат Трамп да биде отстранет од филм. Канадската „CBC“ пред две години отстрани осум минути од филмот, вклучувајќи ја и оваа сцена.

Да потсетиме, покрај „Твитер“, на Трамп му беше забранет пристап до своите профили на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, а ограничувањата може да се повлечат на 20 јануари, откако Бајден ќе биде инаугуриран за 46-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар