Алтипармаковски: Едвај чекам да му се вратам на фудбалот, победите, головите! - Слободен печат

Алтипармаковски: Едвај чекам да му се вратам на фудбалот, победите, головите!

Марјан Алтипармаковски (27) говореше за „Слободен печат“, после тешката повреда се чувствува одлично и едвај чека да се врати на терените.

– Еве веќе пет месеци се опоравувам, работам напорно секој ден со физиотерапевтот Милан Стошиќ после тешката повреда со која се здобив. Се чувствувам супер и едвај чекам повторно да се вратам на терените. Ми недостасуваат фудбалот, победите и головите – ни изјави Алтипармаковски.

facebook.com/marjan.altiparmakovski/

Во натпреварувачката сезона 2018/19 ги бранеше боите на албанскиот клуб Љачи, а своевремено и беше дел од Сараево (Босна и Херцеговина), Судува (Литванија), хрватскиот Интер Запрешиќ, грчките Панилијакос и Ксанти, Работнички, Пелистер.

Во потрага по нов клуб, наскоро ќе донесе одлука каде ќе ја продолжи фудбалската кариера.

– Имам некои понуди, па во овој период ќе се одлучам каде мислам дека е најдобро за мене во овој момент да ја продолжам кариерата. Пред сè ми треба здрава средина каде што повторно ќе играм и ќе се вратам во форма – додаде Алтипармаковски.

Прочитај повеќе

Победничко деби на Кике Сетиен на клупата на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо и донесе триумф на „старата дама“ над Парма (ВИДЕО)

Слободен печат

Животниот пат на Конор Мекгрегор: Од водоинсталатер до мултимионер и планетарна ѕвезда

Слободен печат

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Остави Коментар

one + sixteen =

Прочитај повеќе

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат