9 C
Скопје

7 тајни кои на никого не треба да му ги кажувате: Оној момент кога ќе ги изговорите, ви ја валкаат душата!

Некои работи едноставно не смеете да им ги кажувате на другите…

Кога сте среќни, сакате да му раскажете на целиот свет за својата радост. Но не треба со секој да ги споделувате деталите од својот живот – не се сите луѓе љубезни, не се сите во состојба да разберат и прифатат, а нивните зли мисли и зборови можат да ви наштетат.

7 работи кои не смеете да ги споделувате со другите:

1. Плановите никогаш не им ги раскажувајте на другите. Прво остварете ги, а потоа раскажете им ги на другите.

2. За добрите дела кои сте ги направиле. Никогаш не дозволувај левата рака да дознае што се дала десната.

3. Аскетизам – физичката апстиненција треба да биде складно комбинирана со емоционалната интелигенција.

Прочитајте и...  Горди и своеглави: Хороскопски знаци кои не сакаат никој да им наредува

4. Вашите приватни мисли – мора да останат секогаш приватни. Увид во нив не давајте на никого.

5. Духовното знаење – вашите внатрешни промени ќе имаат влијание на надворешниот живот. Но, да го учите некого на нешто е многу неблагодарано.

6. Семејни проблеми – никогаш не смеат да излезат надвор од домот.

7. Никогаш не зборувајте за вашите лоши дела – не ја валкајте својата душа.

Бонус совет: Никогаш немојте на никого да му зборувате за вашите финансии, плановите со пари, вашата заработувачка и сл. Луѓето може да ве сожалуваат или пак да ви љубоморат и да влијаат на вас со негативна енергија.

Поврзани вести

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

Остави Коментар