16.8 C
Скопје

Tag : тајни

Вести Регион Слајдер

Полициски инспектор една година го брифиран Беливук за сите тајни од српското МВР

Слободен печат
Уапсениот инспектор на СБПОК за крвни и сексуални злосторства, Божидар Столиќ, барем минатата година бил во врска со Веjко Беливук, дознава „Блиц“. За тоа време,...
Вести Свет

Помпео тврди: Во Вухан се изведуваат тајни воени експерименти

Слободен печат
Поранешниот директор на ЦИА и поранешен државен секретар на САД, Мајк Помпео изјави дека на Институтот за вирусологија во Вухан се изведуваат тајни воени експерименти...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Тие не можат да ја задржат устата затворена: Внимавајте кои тајни ги споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Слободен печат
Некои хороскопски знаци засекогаш ќе чуваат одредена тајна, а постојат и оние кои се навистина брбливи, па вашите тајни сигурно ќе им „излетаат“ пред другите...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Бидете успешни во кујната: Мали кулинарски трикови на големите домаќинки

Слободен Печат
Секоја добра домаќинка има свои мали тајни и трикови, кои ја прават вистински магионичар во кујната. Со разните трикови, готвењето не мора да биде рутина,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Кулинарски тајни: Како да приготвите меки и сочни шницли?

Слободен печат
За да бидат сочни и меки пржените шницли, можете да користите лебни трошки. Шницлите исчукајте ги, посипете ги со зачини и потоа валкајте ги во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена мрачна вистина: Кралицата Елизабета и нејзината мајка со години криеле дека имаат роднини кои страдале од неизлечиви ментални болести

Слободен Печат
Како и секоја сезона досега, популарната серија „The Crown“ во продукција на „Netflix“ носи драматични детали од животите на членовите на британското кралско семејство кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брак исполнет со панични напади, без интимност и со обид за самоубиство: Мрачните тајни од бракот на Елтон Џон (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната сопруга на Сер Елтон Џон, Ренате Блауел, се обидела да си го одземе животот за време на нивниот меден месец во 1984 година, може...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Слободен печат
Мали тајни на големите мајстори! Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии...
Забава Магазин Магазин слајдер

Работи кои ниту еден библиотекар нема да ви ги каже, а треба да ги знаете!

Слободен Печат
Што се смее и не смее во библиотека, што се може да сретнете, какви заблуди имаат луѓето кога се во прашање книгите, а и нивната...
Вести Македонија

Новинар објавил тајни документи од УБК и АНБ

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство од Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за продолжено кривично дело оддавање службена тајна. Според обвинителниот акт, во...