5 работи кои мажите ги забележуваат и навистина уживаат во нив за време на сексот

Следуваат 5-те нешта што тој ги забележува, но и што навистина му се важни за време на сексот.

1. Иницијатива

За мажите ништо не е посекси од жена што се чувствува добро во својата кожа – тоа е тајната што ги привлекува, заедно со опуштеноста и слободата. Тие обожаваат кога жената е возбудена и спремна да преземе иницијатива, да даде некој нов предлог и да ја разбуди страста повеќе од кога било порано. Мажите обожаваат жени што знаат што сакаат, како во креветот, така и надвор од него.

2. Движења

Движењата неретко се едни од најмоќните оружја на секоја жена, започнувајќи од начинот на одење и мимиките, па се до движењата во текот на самиот секс. Голото женско тело само по себе ги возбудува момците, но ако е проследено со заводливи и сензуални движења, тогаш тие ја губат својата глава. Па, ако го прегрнувате, галите, чешкате, лулкате и бакнувате, тој засекогаш ќе биде ваш.

3. Погледи

Ас во ракав? Дефинитивно погледот што предизвикува страст. Задржувањето контакт со очите за време на бакнувањето и сексот е едно од најголемите уживања. Тоа ја подигнува самодовербата и го зголемува задоволството, па затоа е и еден од најлесните и најбрзите начини да ја загреете атмосферата во спалната соба.

4. Воздишки

Гласните воздишки можат да ослободат сексуален набој и енергија во текот на најстрасниот чин, но и да го насочат вашиот партнер кон оние нешта во кои најмногу уживате и да му дадат до знаење кога оргазмот е во близина. Тој ги доживува воздишките како знак дека ве задоволува, па тоа дополнително го возбудува.

5. Труд

Ако се трудите да го задоволите, тој нема да го пропушти тоа. Секој маж барем на момент сака да се почувствува како крал во креветот, па вашето внимание кон него може да доведе до поинтензивен сексуален однос и поголемо задоволство одошто сте мислеле дека е можно.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат