8 C
Скопје

11 позитивни во НБА на последниот круг тестирања

НБА лигата објави дека од 13. до 20. јаниуари се забележени 11 случаи позитивни на коронавирусот.

Лигата објави дека вкупно се направени 502 тестови во тој период.
Секој кој е позитивен на коронавирус или е утврдено дека имал близок контакт со заразената личност е изолиран и испратен во карантин се до добивање на негативен тест.

Тоа е процедурата според правилата кои ги воведоа НБА лигата и Унијата на НБА кошаркари, а е во согласност со насоките на Центарот за превенција и контрола на болести (ЦДЦ).

Прочитајте и...  Каратистите на Макпетрол освоија шест медали на турнирот во Тузла

Поврзани вести

Тројца одлични играчи на „радарот“ на Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Реал со чекор назад, „кралевите“ во финишот избегнаа пораз!

Слободен печат

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат

Остави Коментар