5 C
Скопје

Tag : кошаркари

Кошарка Спорт

11 позитивни во НБА на последниот круг тестирања

Слободен печат
НБА лигата објави дека од 13. до 20. јаниуари се забележени 11 случаи позитивни на коронавирусот. Лигата објави дека вкупно се направени 502 тестови во...
Кошарка Спорт

Македонија домаќин на уште едно Европско кошаркарско првенство!

Слободен печат
Покрај континенталниот собир од Дивизијата „А“ во машка конкуренција „Под 16“, нашата земја ќе го организира и еврошампионатот од Дивизија „Б“ за кошаркарки „Под 20“....
Кошарка Спорт

Како поранешниот претседател Барак Обама со еден телефонски повик ја спаси сезоната во НБА лигата

Слободен печат
Првиот проблем, НБА лигата го реши така што ја доигра сезоната во „меурот“ во Дизни Ворлд во Орландо, додека во решавањето на вториот проблем помогна...
Кошарка Спорт

Коронавирус и во редовите на МЗТ Скопје

Слободен печат
Кошаркарската сезона во Македонија се уште незапочната има огромни проблеми со коронавирусот. Откако во таборот на Работнички се појави корона и комплетниот тим замина во...
Кошарка Спорт

Трамп повторно удри по НБА: Луѓето повеќе не сакаат да ве гледаат

Слободен печат
Доналд Трамп првиот напад кон кошаркарите но и челниците на НБА лигата кои застанаа зад своите играчи, го имаше минатата недела. Тогаш на Трамп не...
Останатo Спорт

Жестока прозивка на ММА борец кој го обожува Трамп: Бојкотирате натпревари, а заработивте милиони

Слободен печат
Новиот случај на полициска бруталност во Висконсин кога со седум куршуми беше застрелан Џејкобв Блејк ги натера кошаркарите ви НБА лигата да започнат бојкот за...
Кошарка Спорт

Балкан во мало во НБА на една слика (ФОТО)

Слободен печат
Плеј-фот во НБА лигата моментно е во прекин поради протестот на кошаркарите предизвикан од новиот случај на полициска бруталност, но тоа не ги спречи кошаркарите...
Останатo Спорт

Одлуката да дозволат публика на трибини ќе им се одбие од глава, се повеќе српски спортисти позитивни на корона

Слободен печат
Најавите дека Србија го победи коронавирусот и дозволи одржување на спортски настани пред публика ќе им се одбијат од глава на здравствените и политичките власти,...
Кошарка Спорт

Продолжението во НБА лигата неизвесно, кошаркарите свикаа итен состанок

Слободен печат
Иако е се договорено и НБА лигата треба да продолжи во Дизниленд во Орландо со малку поинаков формат, кошаркарите одлучија да свикаат состанок на кој...
Кошарка Спорт

Кошаркарите не сакаат да продолжи Евролигата

Слободен печат
Евролигата во кооперација со ЕЛПА (Унијата на играчи на Евролига) одржа состанок со претставниците на играчите од сите преостанати тимови од елитното натпреварување и Еврокупот....