5 C
Скопје

Tag : карантинж

Кошарка Спорт

11 позитивни во НБА на последниот круг тестирања

Слободен печат
НБА лигата објави дека од 13. до 20. јаниуари се забележени 11 случаи позитивни на коронавирусот. Лигата објави дека вкупно се направени 502 тестови во...
Вести Регион Слајдер

Бугарскиот зимски центар Банско е под карантин и блокада

Слободен печат
Бугарскиот зимски центар Банско е под карантин и блокада, јави Бгнес. Тоа се случува по одлуката на Оперативниот штаб за борба со новиот коронавирус. На...