Ѕвездите позираат без шминка и фризура во домашна изолација, еве какво е нивното секојдневие

Познатите дами позираат од домашна изолација без шминки и фризури, а со своите фанови комуницираат преку социјалните мрежи, споделувајќи како го поминуваат времето.

Глумицата Џулија Робертс го прифати онлајн предизвикот, па објасни зошто таа одлучила да остане дома. На својот Инстаграм профил постираше „селфи“ на кое можеме да ја видиме во природно издание. Со фотографијата следуваше и постот:

– Поради семејството, малите деловни работи, поради здравствените работници низ целиот свет, за мојот 95-годишен сосед. Останувам дома за да бидам дел од решението.

Поранешната супермоделка Синди Крафорд времето на изолација го минува во својот дом во Лос Анџелес. Времето си го пополнува играјќи друштвени игри. Во духовитото видео покажува како успешно може да се забавува и сама.

Глумицата пак, Калеј Куоко, неодамна, откако првата година во брак ја поминаа одвоени, се пресели во заедничкиот дом со сопругот Карл Кук. Со своите фанови во последно време постојано комуницира на Инстаграм, а со постираното видео откри како се чувствува поради целата оваа ситуација. Дополнително, признава дека има впечаток дека сите денови и се исти. Голема утеха нашла и во животните за кои се грижи – коњите кои ги одгледува со сопругот, како и во долгогодишниот пријател – кучето Норман.

Иако е во изолација, глумицата Џесика Алба не сака да пропуштi вежбawe. Taa вежба со ќерката Хонор во домашната теретана. 

 

Прочитајте и...  Мускулите „пукаат“ по терапијата: Синот на Шварценегер покажа дека е силен како карпа! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шероун Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Слободен печат

Мартин Вучиќ објави заедничка фотографија со Драган и напиша нешто што ќе ве растажи сите! (ФОТО)

Васко Спасоски