Жртвите на Рон Џереми изнесоа детали за силувањето: „Ги соблече панталоните и ме турна“

Рон Џереми/ Profimedia

Жените кои ја обвинија порно ѕвездата Рон Џереми за сексуална злоупотреба за прв пат проговорија во нов документарен филм.

Рон Џереми (68) наводно напаѓал и силувал жени и моментално е во затвор и го чека судењето откако се изјаснил за невин по сите точки од обвинението, кои датираат од 1996 година.

Би-Би-Си разговараше со некои од жените кои го обвинија за злосторства во документарниот филм наречен „Рон Џереми: Падот на порно иконата“.

Документарецот конечно излезе и вклучува интервјуа со некои од неговите наводни жртви, како и со поранешни колеги и некои пријатели кои веруваат дека тој навистина ги извршил гореспоменатите злосторства.

Зборувајќи во документарецот, Алексис Бет Милер, поранешна ѕвезда на филмови за возрасни, рече: „Ноќта кога се случи нападот, отидов во ресторан, а во него беше и Рон Џереми.

Кога влегов во тоалетот, тој тргна по мене, ги соблече панталоните и ми ја турна главата надолу“.

“Во деновите по нападот имав физички болки. Ментално целосно потонав. Во тој момент бев само 20-годишна порно ѕвезда. На кого би му било гајле ако воопшто кажам што ми се случи”,кажа Алексис.

 

Видео на денот