Жељко Ражнатовиќ сите го познаваа како Аркан, но тој во полициските кругови имал уште еден прекар! (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ, покојниот сопруг на Светлана Цеца Ражнатовиќ сите го знаат по прекарот Аркан, но малкумина знаат дека тој имал уште еден прекар.

Имено, како што е објавено на страницата „Легендите од деведесетите“, Аркан додека воведувал ред во еден дом во Ваљево, каде го нарекувале Хибрид.

Profimedia

И во полициските документи пишува дека го викале Хибрид.

Многунина така не ни знаеле кој бил Аркан. Малку луѓе претпоставувале дека водачот на специјалната српска едница „Тигри“, прекарот го добил по главнот јунак од омилениот цртан стрип – магионичарот Арканус.

Прочитајте и...  Сара Џесика Паркер: Ликот на Кери Бредшо од „Сексот и градот“ ме уништи

Поврзани вести

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Шуфнудли со кајмак (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

ФОТО: Кои биле мажите што ги обожаваше Леонардо да Винчи?

Слободен печат

Девојката на Бред Пит во провокативно издание: Прескрасната Никол Португалски ги остави обожавателите без зборови! (ФОТО)

Слободен Печат

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Не се тиганици, туку приганици (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Што да прават родителите ако детето е позитивно на Ковид-19?

Актерот Арнолд Шварценегер беше итно пренесен во болница, по што се огласи на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар