8 C
Скопје

Tag : хибрид

Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Жељко Ражнатовиќ сите го познаваа како Аркан, но тој во полициските кругови имал уште еден прекар! (ФОТО)

Васко Спасоски
Жељко Ражнатовиќ, покојниот сопруг на Светлана Цеца Ражнатовиќ сите го знаат по прекарот Аркан, но малкумина знаат дека тој имал уште еден прекар. Имено, како...
Автомагазин Магазин

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Porsche продолжува да се фокусира на електро-мобилноста, со новиот Cayenne, кој сега нуди и хибриден погон, како и својот претходник. Cayenne Turbo S E-Hybrid и Cayenne...
Автомагазин Магазин

Италијанска убавина – 965 KС во 150 примероци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанската компанија Puritalia Automobili во текот на пролетта го престави својот суперавтомобил Berlinettа, кој на патиштата ќе се појави наесен. Berlinetta e хибрид во кој...
Вести Скопје

Капитол мол го организира Хибрид фест

Слободен печат
Иднината на движењето и мобилноста е во електричните и хибридни возила. Капитол мол го организира Хибрид фест од 25. до 27. јуни – 3 дена...