19.8 C
Скопје

Захариева е позитивна на коронавирус

Вицепремиерката и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева, била позитивна на ПЦР тестот, соопштија од прес-службата на Министерството.

Од таму додаваат дека таа е во добра општа состојба и дека работните обврски ќе ги извршува од својот дом.

За време на изолацијата,  неа ќе ја замени заменик-министерот Петко Доиков, пренесе бугарскиот портал Топновини.бг.

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар