Tag : позитивна

Магазин Магазин слајдер Семејство

За позитивна енергија во домот, веднаш ослободете се од овие работи!

Слободен печат
Според Фенг шуи, секој предмет што го имате во домот, има своја енергија. Во продолжение прочитајте од што сè треба да се ослободите за да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина објави: Позитивна сум на коронавирусот

Слободен печат
Хрватската пејачка Северина Којиќ (48) е позитивна на коронавирус. Таа по овој повод се огласи на својот Инстаграм профил… „Иако немам никакви симптоми, денес добив...
Некатегоризирано

Две познати српски пејачки позитивни на коронавирус! (ФОТО)

Васко Спасоски
По објавата дека српската пејачка Славица Чуктераш има коронавирус, српскиот портал Телегрф.рс пишува дека и нејзината колешка, пејачката Милица Тодоровиќ исто така добила позитивен наод...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца Ражнатовиќ позитивна на коронавирусот: Во семејството има и други членови кај кои е потврден вирусот (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус, пренесуваат српските медиуми. Како што откриваат блиски извори до фолк дивата, вчера и бил направен тест преку...
Живот Магазин

Оваа млада манекенка е најголемата мистерија на КОРОНА: Позитивна е на вирусот веќе 56 дена, а нема ниту еден симптом! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младата италијанска манекенка Бјанка Доброиу (23) е една од првите личности во Болоња кај која бил потврден коронавирусот. Она е позитивна на тој вирус и...
Вести Свет

Не го напуштила својот дом три недели, а сепак сега е заразена со корона – како е можно?

Слободен печат
Американката Рејчел Брумерт е позитивна на корона вирусот и покрај фактот што три недели претходно не го напуштила својот дом во Северна Каролина, пренесува „Дејли...
Вести Македонија Слајдер

Почина 27-годишната родилка од Куманово која беше позитивна на Ковид-19

Горан Наумовски
Министерството за здравство извести дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово на 27 години. Таа на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство...