-4 C
Скопје

За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата.

Не работете ноќе

Се може да почека до утре. Подобро е да го поминете тоа време со партнерот.

Не зборувајте за проблемите пред да заспиете

Ако нешто ве мачи во текот на денот подобро е да зборувате веднаш за тоа, отколку да чекате за вечерта. Разговарајте за убави нешта ноќе, смејте се, создадете пријатна атмосфера за себе.

Прегрнете се

По напорниот ден на работа, бакнежите и прегратките се токму тоа што Ви треба на двајцата. Понекогаш, едноставна мала прегратка може да ја извлече целата негативна енергија од Вас и да Ве наполни со сила.

Прочитајте и...  ФОТО | Роберто Орданоски не и дава мир на Агнеса: „Кога ќе престанеш да се глупираш?“

Одете во кревет во исто време

Поставете го како заедничка навика за Вас двајцата, бидејќи тоа ќе Ве зближи.

Оставете го телефонот

Статистички 8 од 10 парови, заспиваат со телефонот во рака. Подобро е да поминете време со партнерот, отколку да пребарувате на Интернет.

Испратете ги децата да спијат во друга просторија

Двајцата треба да имате свој личен простор. Децата можат да спијат со Вас понекогаш, но тоа не треба да стане навика.

Бидете искрени едни со други

Брачната двојка мора да си кажe се што има отоврено еден на друг. Тајните не водат кон ништо добро. Тие само ги уништуваат дури и најсилните врски.

Par stari ljubov

Поврзани вести

Нова теорија на смртта на „кралот на рокенролот“: Елвис Присли не умрел од предозирање со дрога, го убила повреда стара 10 години

Слободен печат

Го прашале Френк Синатра како да постапите со луѓето кои ќе ве повредат: Неговиот одговор е најдоброто нешто што ќе го слушнете!

Слободен печат

Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Слободен печат

Синот на славниот супермодел Стефани Сејмур почина на 24 години

Слободен Печат

ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

Слободен печат

ФОТО | Легендарната актерка наполни 99 години: Мажите за мене секогаш беа хоби, иако тие не го знаеа тоа!

Слободен печат

Остави Коментар