За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата.

Не работете ноќе

Се може да почека до утре. Подобро е да го поминете тоа време со партнерот.

Не зборувајте за проблемите пред да заспиете

Ако нешто ве мачи во текот на денот подобро е да зборувате веднаш за тоа, отколку да чекате за вечерта. Разговарајте за убави нешта ноќе, смејте се, создадете пријатна атмосфера за себе.

Прегрнете се

По напорниот ден на работа, бакнежите и прегратките се токму тоа што Ви треба на двајцата. Понекогаш, едноставна мала прегратка може да ја извлече целата негативна енергија од Вас и да Ве наполни со сила.

Прочитајте и...  Менка Трајковска, боксерка: Му попуштам на противникот за да не изеде ќотек

Одете во кревет во исто време

Поставете го како заедничка навика за Вас двајцата, бидејќи тоа ќе Ве зближи.

Оставете го телефонот

Статистички 8 од 10 парови, заспиваат со телефонот во рака. Подобро е да поминете време со партнерот, отколку да пребарувате на Интернет.

Испратете ги децата да спијат во друга просторија

Двајцата треба да имате свој личен простор. Децата можат да спијат со Вас понекогаш, но тоа не треба да стане навика.

Бидете искрени едни со други

Брачната двојка мора да си кажe се што има отоврено еден на друг. Тајните не водат кон ништо добро. Тие само ги уништуваат дури и најсилните врски.

Par stari ljubov

Прочитај повеќе

Се соблече најзгодната девојка од групата „Hurricane“ и го запали Инстаграм! (ФОТО)

Слободен Печат

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Слободен Печат

Брена и оваа година покажа топ линија во бикини: Пејачката со јахтата плови околу Европа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша ја освои Анталија: Пејачката повторно изненади со изборот на бикини! (ФОТО)

Слободен Печат

Ева Лонгорија има 45 години, дете и тело од соништата: Актерката се пофали со фигурата (ФОТО)

Слободен Печат

Норт Вест одлучи со кого ќе живее: Семејството Кардашијан во турбулентен период!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најпознатата модна блогерка ја покажа својата неверојатна фигура во спортско издание! (ФОТО)

Слободен Печат

Млади, згодни, пеат-растураат: Овие македонски пејачки се иднината на нашата естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Анастасија Ражнатовиќ едвај чека прилика да се разголи: Погледнете во какво бикини позира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова се 5-те најчести лаги кои жените ги користат во кревет!

Слободен Печат

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски

Од танцот на пејачката Едита нема да ви биде добро: Таа го спушти телефонот подолу и … (ВИДЕО)

Васко Спасоски