Tag : стабилен

Магазин Магазин слајдер Семејство

За стабилен брак: Задолжителни навики со партнерот пред спиењето

Слободен печат
За да имате добра врска и брак потребно е да работите на тоа. Ова се неколку чекори што гарантираат мир во куќата. Не работете ноќе...
Вести Економија

ММФ: Македонија влезе во корона-кризата со силна позиција на девизните резерви

Слободен печат
Режимот на де факто фиксен девизен курс на денарот во однос на еврото е нешто што е корисно за земјата веќе неколку децении, претставувајќи клучно...
Вести Економија

Растат девизните резерви, НБ прогнозира продолжување на ваквиот тренд

Слободен печат
Девизните резерви на земјава од почетокот на месецов бележат раст од 603,8 милиони евра и според Народната банка тие во изминатиот период достигнаа историски највисоко...
Вести Економија

Банкарскиот систем е стабилен – банкарите непречено даваат услуги

Слободен печат
Претставниците на Народната банка и на Министерството за финансии ја разгледале состојбата во банкарскиот сектор, а во контекст на актуелните услови со ширењето на вирусот ковид-19. Од...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Ангеловска- Бежовска: Денарот ќе биде стабилен и во 2020

МИА
Народната банка и во 2020 година гарантира дека денарот ќе биде стабилен, вели гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска во интервју за МИА. Како централна банка располагаат со...